Tygři patří k nejmajestátnějším tvorům v říši zvířat. Od bílého tygra a tygra bengálského až po tygra sibiřského, tyto divoké kočky zahrnují různé druhy, z nichž každý s hrdostí vládne svému prostředí. Faktory, jako je změna klimatu, nelegální obchod s divokými zvířaty a ztráta přirozeného prostředí, však způsobily, že populace tygrů se rychle zmenšila.
Pro zvýšení povědomí o ochraně tohoto ohroženého druhu je 29. červenec oslavován jako Mezinárodní den tygrů.
Tygři se svými predátorskými instinkty mohou přežít v různých přírodních stanovištích, včetně pastvin, tropických deštných pralesů, zasněžených lesů a dokonce i mangrovových bažin. Navzdory jejich přizpůsobivosti se počet těchto nádherných tvorů od začátku 20. století snížil o více než 95 %. V současné době se celkový počet tygrů žijících ve volné přírodě po celém světě podle World Wildlife (WWF) odhaduje na přibližně 3900.
Kdekoli se ve volné přírodě potulují, tygři se stávají hlavními predátory této oblasti. Živí se jinými zvířaty a pomáhají udržovat rovnováhu v ekosystému. V jejich nepřítomnosti může populace kořisti vybuchnout a následně poškodit životní prostředí. Tygři tedy hrají klíčovou roli v přirozeném potravním řetězci
Mezinárodní den tygrů si klade za cíl spojit jednotlivce, skupiny, komunity a vlády, aby se spojily a zachránily tygry.